Jak przebiega proces oczyszczania organizmu?

Głodówka może się okazać bardzo pomocna i wskazana w wielu przypadkach, bowiem dieta głodowa leczy różne dolegliwości. Nim jednak zdecydujemy się do niej przystąpić, trzeba koniecznie zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat głodówki, włączając w to przeciwwskazania, a także należy wiedzieć, jak przebiega proces oczyszczania organizmu.

Przede wszystkim powinno się mieć świadomość, że dieta głodowa hamuje wydzielanie soków trawiennych. Pierwsze dni głodówki zwykle bywają trudne, jednakże już po trzech dniach uczucie głodu zanika. Organizm zaczyna spalać elementy zbędne, które tworzyły złogi oraz tłuszcze. Ten właśnie proces najbardziej aktywny jest w ciągu pięciu dni głodówki. W związku z tym jej wcześniejsze przerwanie nie przyniesie oczekiwanych efektów. Osoby chcące poddać się głodówce powinny wiedzieć, że w czasie stosowania diety w przewodzie pokarmowym dochodzi do powstrzymania przenikania do krwi substancji toksycznych, natomiast przedostają się składniki, które są niezbędne do przemiany materii. Koniecznie zatem trzeba wypijać ok. 2 litry wody mineralnej, oczywiście niegazowanej.

Należy również mieć świadomość z jakimi dolegliwościami możemy się spotkać podczas głodówki. Przede wszystkim wymienić tutaj trzeba nieregularną pracę serca i zawroty głowy, które mogą pojawić się w pierwszych dniach diety. Z kolei osoby, które zmagają się z jakimikolwiek dolegliwościami zauważą niewielki wzrost temperatury ciała. Oznacza to oczywiście, że organizm walczy z chorobą. W czasie terapii może pojawić się również katar i kaszel, jednakże już po dwóch dniach objawy te powinny minąć.

Osoby decydujące się na głodówkę muszą wiedzieć również jak wyjść z takiej kuracji, nie można bowiem z dnia na dzień zacząć spożywać wszystkich pokarmów. Stopniowo wracamy do normalnego jedzenia. Najlepiej zacząć od wywarów z jarzyn. Dopiero w trzecim dniu po terapii możemy zjeść gotowane mięso. Unikamy przez kilka dni mleka, a także produktów z niego przetworzonych, ponieważ zakwaszają one organizm. Należy również pamiętać o tym, aby nie powrócić do złych nawyków żywieniowych.